Karlštejn-09.08.2009

10. srpna 2009 v 17:58 | wisk |  Vejlety - Kronika Gangu
Po celkem dlouhé době bez vejletu je tu konečně další zápis do naší kroniky. Tentokrát sme vyrazili na Karlštejn...


Datum:09.08.2009
Sestava: Dwořka,Jana,Škojd a já
Počasí: zezačátku lehounce pod mrakem,ale nakonec vysvitlo slunko a bylo vedro
Délka vejetu: z benzinky u Globusu zpátky domu - 370 kmJe to celkem dávno, co nás napadlo ject na Karlštejn. Bohužel díky "menším" technickým potížím mého Iks Jéčka jsme se k realizaci tohodle nápadu dostali až teď. Sraz byl v 9:00 místního času u benzinky u Glóbu a po načepování pohonných hmot jsme vyrazili směr Písek. Na benzince v Protivíně jsme si dali krátkou pauzu, kterou jsme využili, jak už je u nás zvykem, k propagaci našeho gangu (hold už jsme jednou Kreténi a Mrtvý Hlavy tak to musíme světu dokazovat všude kam páchnem)...
Udělali jsme ňáký to foto a jeli jsme dál za svým cílem...


Další zastávka byla těsně před najetím na rychlostní silnici v Dubenci. Dwořka šel hodit voko na benzinku a během svého 5ti sekundového vohřátí vevnitř zjistil, že nemaj polopiva, ale že prej tam maj holky s banánama. No tak sme se po svačince vytasené z tankvaků sebrali a uháněli dál. Po projetí rychlostní silnice R4 sme zatočili na "borůvkářské" Černošice a dále neomylně směr již prověřené restauračky v Hlásné Třebáni (Hlásná Třebáň je krásná a proto ke svý Máně do Třebáně často jezdit hledím...). My s Dwořkou sme si dali Švejcarskej stejk s hranolkama a tatarkou a holky zasejc Královskej hermelín s tim samym. S Dwořkou jsme to spláchli jako správní řídiči polopivama a dojeli jsme těch pár kiláků do Karlštejna. Zde nastala prekérní situace ohledně parkování. Samozřejmě sme se chtěli vyhnout placenýmu parkovišti za sedum pětek a tak sme po Karlštejnu kroužíli jako supi nad mršinou a hledali nějakej ten flek. Jako správný Kreténi a Mrtvý Hlavy jsme samozřejmě nejdřív projeli asi páďo v béňu a nakonec jsme stejně naší spanilou jízdu Karlštejnem zakončili na tom placeným fleku . Njn... Po ustájení našich "ořů" jsme se vydali nahoru do kopce směr Kárlštejn. Účastníci tohoto zájezdu už tuší co teď příde . Po ušlapání cca 1/3 cesty si Dwořka vzpomněl, že šlapat do kopce je vlastně vopruz, a že stejně nahoře "prd" uvidí (samozřejmě slušně řečeno-Dwořkovo komentář obsahoval ráznejší slova, která se v jeho projevu celkem často opakovala). Inu zahodil tankvak a začal přemejšlet kde to zakempuje.
Podařilo se nám ho (Dwořku) dostat asi o padesát metrů vejš, ale pak uviděl jekési lavičky a to byl konec jeho cesty. Chudák Jana tam i přes její zájem jít dál, a vidět ten nádherný počin jménem Karlštejn pěkně z blízka, zůstala s ním. No a tak jsme zůstali se Škojdem sami dva a jako správní tůristi jsme si to vyšlápli pěkně až na samotný vrchol.
Po vyšlápnutí jsme se prošli po hradebnim dvorku a po hradbách.
Dal sem dolu Dwořkovi echo, aby aspoň vylez ze stínu stromů, pod kterýmy se ukrývala lavička, že ho aspoň vyblejsknu...
Z našeho kochání nás po chvilce samozřejmě vyrušil telefon od mistra Dwořky, jestli prej už dem dolu. Asi ho to tam dole nebavilo... No a tak sme šli. Co si budem povídat...z kopce to šlo líp než do kopce. Po sešlapání dolu k Dwořkovi a Janě, sme se stavili na malý občerstveníčko u místního obchodníka. Ceny tam nebyly vůbec špatný. K vidění byly i hospody s Gambáčem za krásných lidových 20,- ,na což jsme, opět jako správní řidiči, pouze udiveně koukali. Po sešlapání až dolu na parkoviště jsme znechuceně uhradili parkovný a pokračovali jsme směr Mořina. Tam jsme se jen tak stavěli na vyhlídce a po chvilce zase pokračovali dál.
Dál znamená do Loděnice a po dálnici už pomalu směr Budějce. Po projetí malého úseku Plzeňsko-Pražské dálnice jsme si to dávali přes Radotín opět na rychlostní silnici ErČtyři. Na konci týhle silnice jsme dali pauzu na benzínce ,kde jsme dočerpali pohonné hmoty a taky síly.


No a co čert nechtěl-byl tam i náš oblíbený strom...


Zastávku jsme opět využili k pořízení pár snímků na památku...


No a hurá domu. Díkybohu směr z Prahy byl parádně a bezproblémově průjezdný, což se rozhodně nedá říct o směru do Prahy. Tam se totiž tvořili kolony dlouhé kam jen oko dohlédlo. Cestou jsme stavěli v Číčenicích kde Škojd započne další tejden svého brigádničení. Když už jsme tam byli, využili jsme toho k zahrání si fotbálku s místníma...


No a pak už jen cesta do Budějc. Na křižovatce v Českým Vrbným jsme se s Dwořkou rozdělili a jeli jsme si "po svých".


Na závěr nutno podotknout, že to byl po dlouhé době konečně vejlet, při kterém jsme nezmokli...

Fotky jsou zde. Heslo pořád stejný... (po kliknutí na odkaz je v pravém horním ruhu odpočet, pak začne stahování automaticky). Platnost odkazu je 30 dní.

Jinak jsem pro ,aby vždycky v diskuzi pod posledím vejletem padli nějaký návrhy na další vejlet...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Škojd Škojd | 10. srpna 2009 v 20:22 | Reagovat

Teda Vacoure, ty si se ale rozkecal. Pěknej článek. Povedl se ti. Sem tušila, že tu bude již dnes. Díks  8-)

2 wisk wisk | E-mail | 10. srpna 2009 v 20:34 | Reagovat

dekuju skojdare muj. podekovani dokaze povzbudit a motivovat k dalsi praci... :-P

3 Dwořka Dwořka | 11. srpna 2009 v 16:13 | Reagovat

Moc pěknej vejlet,moc pěknej komentář,moc pěkný fotky. :-)

4 wisk wisk | E-mail | 14. srpna 2009 v 7:25 | Reagovat

tak co? zadny navrhy na dalsi vejletik? Peto...ty si povidal, ze pro nas neco mas...sem s tim

5 M M | 14. srpna 2009 v 19:43 | Reagovat

Krásný výlet a ten sloh. Fotky taky pěkný. Když už ste byli v Loděnici, mohli ste navštívit příbuzenstvo. 8-)

6 PiŠta PiŠta | 15. srpna 2009 v 10:55 | Reagovat

Ahojík Mirďo - mám pár tipů - červená lhota, telč - krásné město,..., jihlava - podzemí, klatovy - mrtvůlky, nebo..... zatim už mě nic nenapadá :)

7 Já (bejvalej vochlasta) Já (bejvalej vochlasta) | 16. srpna 2009 v 1:10 | Reagovat

Hahaaaa, tak už píšu ... mam taky super vejlet. Toto místo se nachází tak nějak 90km od Budějc ... já vim, žádná dálka to neni, ale jak se říká:,, Je to sice blíž, ale zato lepší cesta " :-) ... Ale teď již konečně k onomu místu. Je to zřícenina hradu Kašperk, je to tam pěkný :-) ... Někteří z nás tam již byli, ale to snad nevadí ... A teď mne tak napadá, že je to vlastně cestou do Klatov, takže bychom to mohli spojit s Bobšovo návrhem 8-) ... Takže asi takto bych to tady zveřejnil :-)

8 PiŠta PiŠta | 25. srpna 2009 v 16:24 | Reagovat

Hele mirďo, co takhle v sobotu  29.8. trochu uzavřít ty prázdniny vejletem?! Buď skusit ten ochlastův kašperk, nebo když už jsme byli na tom orlíku, vzít to tedy po vltavě a zkouknout zvíkov? Nebo někdo hoďte ňákej návrh. Joa třeba v pátek ještě stihnem Holkov. Sou tam pakráni a dělobuchy. ;-)

9 wisk wisk | E-mail | 25. srpna 2009 v 18:56 | Reagovat

[8]: jsem pro. s tim holkovem nevim, ale vejlet dame...

10 wisk wisk | E-mail | 28. srpna 2009 v 10:16 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama