Freistadt - 19.09.2009

22. září 2009 v 19:43 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
Takhle nějak to většinou dopadne, když nevíme "coby" ...


Datum:19.09.2009
Sestava: Dwořka a já
Počasí: skorojasno, místy jasno, teplo


Ehm...no tak jak začít? Opět se mělo jednat o lehkou projížďku jen tak okolo města. Dopředu nebylo nic plánovaný, až na můj výkřik do tmy v podobě tučného nápisu v aktualitách, že v sobotu bude hezky, tak kam pojedem. Samozřejmě nikdo z ničim nepřišel a tak jsme se s Dwořkou domluvili, že pojedem jen tak někam kousek. Peťa byl opět "plně střízlivý" a tak prej pro samou střízlivitu nikam nemůže (Dvořka ho ve 2 odpoledne zbudil telefonem), PiŠta byla v práci a Škojďár se balila na cestu do Brna. A tak jsme vyrazili jen ve dvou. Přijel jsem k Dvořkovi a následovala cesta na benzínku na Včelný. Moje nádrž měla najeto pouhých 90km a tak jsem si řek, že na to naše povyražení to bude bohatě stačit. Když Dwořka dotankoval tak to přišlo. Dwořka povídá:"Tak kam pojedem?". A já na to bez přemejšlení:"Do Rakouska!". Jelikož u nás platí čím větší volovina, tím větší šance na schválení, tak to bez nejmenšího zaváhání prošlo. A tak jsme jeli. Po ose Krumlov-Větřní-Vyšák jsme se vydali směr hraniční přechod Studánky. Stavěli jsme se akorát omrknout situaci ve Free shopu na hranicích.
Po projetí hranic s naším jižním sousedem (Oberösterreich), jsme zamířili směr Sterstein, kde jsme byli na vánoce 2008 lyžovat. Maj to tam poněkud rozkopané. V zimě se zřejmě budou lyžaři moct těšit z nové lanovky.
No a pak jsme se vydali dále do vnitrozemí (jinak řečeno směr Freistadt s cílem vrátit se zpět přes Dolní Dvořiště). Na tomto místě bych si dovolil omlít to, co každej ví. V Rakousku mají suprový silnice. I mezi takýma obcema (prdelema), do kterých by to člověk neřek. I řidiči jsou tam na krapítko jiné úrovni, než u nás (až na vyjímky :-) - o tom později). Prostě paráda. Projíždeli jsme se tedy po pěkných silnicích, mezi slušnými řidiči, v pěkné přírodě a za hezkého počasí...prostě paráda. Po příjezdu do Freistadtu jsme si chtěli zajít do mekáče, ale naštěstí, eště před tím než jsme stačili udělat mezinárodní ostudu, jsme si vzpoměli, že jsme za čárou, a že po nás asi budou vevnitř chtít Éčka. Takže z toho sešlo. No a teď je ten správný čas se vrátit k té poznámce o vyjímce mezi slušnými řidiči. Jedem si to takhle po celkem velké ulici v centru Freistadtu a najednou se urodila pozoruhodná situace. Kde se vzal, tu se vzal, najednou proti nám jel nějakej postarší pán se svojí drahou polovičkou. Očividně si spletl odbočovací pruh s protisměrem. Nastal tedy problém, který bylo nutno urychleně řešit. Naštěstí,díky naší pozornosti, sme v pohodě dobrzdili a čekali co se bude dít. Pán byl očividně v koncích a tak zastavil a čekal co bude. Řidič kamionu, jedoucím za tímto postarším pánem (samozřejmě ve svém pruhu) situaci sledoval s jistým nadhledem a s úsměvem na tváři pána v klidu objel z prava. Slovo objel asi není zas tak na místě, jel totiž pořád rovně ve svém pruhu, který byl díky staříkovi v protisměru bezproblému průjezdný. To se ale nedá říct o našem pruhu. Díkybohu bylo zrovna u pravé krajnice dost místa na objetí, takže jsme pána raději rychle objeli a zmizeli odsud. Úsměvná to situace. Při opouštení Freistadtu jsme se vyblejskli u cedule, jako že nekecáme a fakt jsme tam byli.
No a nastala cesta k domovu. Opět perfektní silnice až k hranicím. Za hranicema - česká klasika. Opět jsme se stavěli ve Free shopu, tentokráte už i na malou svačinku.
Po doplnění sil již na českém území jsme se vydali ještě navštívit kamaráda Tomíka. Stavěli jsme kousek před Kaplicí na takový odbočce kamsi do polí a Dwořka mu volal, jestli je doma a jestli se můžem stavět. Tato odbočka je dozajista hojně využívána jako kancelář pro takové ty holky, co rády pracují v přírodě na čerstvém vzduchu. U silnice totiž ležel hřeben a ňáká voňaka, či co to bylo. Inu zatímco Dwořka volal, vydal jsem se tedy zahrát si na "kazišuka" dál po cestě mezi stromy. Našel jsem tam ale pouze větší než velké množství ubrousků a nějaký ty použitý gumový potřeby, potřebné k bezpečnému "dělání lásky". No tak jsme vyrazili za Tomíkem. Tomík zrovna pracoval na svým baráku, takže jsme jen ta lehce pokecali a jelikož jsme nechtěli rušit od práce, jeli jsme dál.
Než sme se stačili zdejchnout, vyfasovali jsme od paní Caisové ještě nějaký hrušky. Pak jsme jeli už přímo k Dwořkovi domu. Tam jsme se zdrželi jen chvilku a jeli jsme k nám na Liverpool ( hrál proti West Hamu) a při té příležitosti jsme si dali i Fifičku a vypili nějaký to pivečko. Druhej den jsem stačil Dwořku postřelit, ale vše bylo naštěstí v pohodě, tak jsme vzali ještě Frut33se a jeli jsme udělat jen takový lehčí kolečko okolo Budějc.

Na závěr jsem si dovolil informativně vyznačit naší trasu na mapě...Fotky jsou zde, ale jsou jen z mobilu takže nic moc. Platnost odkazu 30 dní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama