Zvíkov-27.09.2009

1. října 2009 v 16:40 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
...aneb tour po českých luzích a hájích pokračuje.

Datum:27.09.2009
Sestava: Dwořka, PiŠta, Škojd a já
Počasí: slunečno, teplíčko
Délka vejetu: já 135km , Dwořka 150km
Sraz byl určen na našem již obvyklém místě - u Globusácký benzinky. Systém pokut si tentokráte, k naší škodolibé radosti, smlsnul na Dwořkovi a PiŠtovi, kteří se objevili 13min "after deadline". Petřev se nejdřív chvástal na pokecu, že pojede taky, ale nakonec mu nebylo dobře, takže nic. Po natankování pohonných hmot jsme se vydali směr Písek. Jelikož jsem měl naštudovanou mapu, jel jsem první. V Písku jsme zabočili směr Tábor a v Záhoří již směr Zvíkov. Dwořka vzorně vydržel celou cestu v mojí stopě, v mojí cestovní, pohodové rychlosti - asi teda opravdu nevěděl kudy kam :-) . Po příjezdu na místo si taky neodpustil poznámku o tom, jak blahodárný vliv mělo mé následování na jeho nádrž (spotřebu). U Zvíkova bylo samozřejmě naše neoblíbené placené parkoviště. Už už jsem přemejšlel, kde to bude nejlepší píchnout, aby jsme nemuseli nic cálovat. Ale jak se říká: líná huba, holý neštěstí. Dwořka se vydal jednat s paní, co měla parkoviště na starosti. Auto za pade, motorka taky. To bylo důvodem Dwořkovo snahy něco ukecat. Nakonec když prej se vejdem na jedno místo, tak to máme za pade celkem. Tak sme to vzali. Po zaparkování naše kroky samozřejmě nezamířili rovnou ke Zvíkovu, ale k místnímu občerstvení, vzdáleném cobyskamenemdohodil od parkoviště. Po vyhodnocení časové situace, jsme zjistili, že si můžem dát pivko.


Po dopití jsme se konečně vydali k našemu cíli. Po cestě jsme se párkrát blejskli.
Po krátké procházce, se před námi objevil i samotný hrad...

...u jehož zdí jsme se taky blejskli.


Po zakoupení pohlednic a turistických známek jsme se vydali na jakýsi hradební dvůr/park.


Na tomto dvorku si nás nejspíše všimli i ostatní návštěvníci hradu. Zejména při mém domáhání, aby mě Škojd vyfotil z místním košem jsem byl asi nepřehlédnutelný. Ale správná věc se podařila.


Po pokochání na dvorku jsme šli omrknout i hradby......ze kterých byl pěkný výhled.Pak jsme se došli podívat i na místní přístav. Maj tam parníky :-) . Po procházce po plechovém molu, jsme se začali odebírat zpět k parkovišti. Po cestě zpět jsme si dokonce každej našel svuj vejletovej kaštan. Po vyšlapání zpátky k parkovišti jsme samozřejmě opět zakempovali v oné hospůdce. Tantokráte jsme se posilnili polopivama a Dwořka s PiŠtou i nějakým dlabancem.Cesta domu byla dobrá. Dwořka už věděl kudy a tak je jasný, že jeho spotřeba cestou domu poněkud stoupla. Jediná věc, která se při cestě domu vymykala normálu, byla situace okolo řidiče bílýho Golfa. V Protivíně jsme si dali takou pauzičku na benzíně. Když jsem pak vyjíždel od benzinky zpátky na silnici směr domov, blížil se tento Golf po hlavní silnici. Byl celkem daleko, takže jsem normálně jel, ale všiml jsem si, že Golf nějak zrychluje. Tak sem si řek, že ho nebudu nijak brzdit, tak jsem za to trochu vzal. Během chvilky jsem jel okolo 100 Km/h a říkal jsem si, že je to v pohodě. Jenže onen Golf pořád zrychloval a v cca 120 Km/h (na jeho tachometru) mě předjel. Tak jsem si řek, že buď se mu jezdí za motorkama nějak blbě, nebo mě chtěl přesvědčit, že sem měl na tý benzínce počkat, až projede. Tak, či tak, byl přede mnou a postupem času zpomalil na normální rychlost. Vydrželo mu to chvilku... Pár set metrů před odbočkou na Vodňany zase začal zrychlovat a předjíždět hlava nehlava. Bylo mu jedno, že v protisměru jezdí normálně auta. Inu "vyrobil" si třetí pruh na dvouproudové silnici a jel dál středem, za neustálého uhybání aut v obou směrech. No a aby toho nebylo málo, po pár set metrech se zařadil, začal brzdit a samozřejmě zabočil do Vodňan. Pomohl si ale dost. Risk jak ho**do, aby mohl zabočit o pár aut dřív. Pak už jsme v klidu dojeli domu. Já jsem vysadil Škojda doma a jel zaparkovat. Domluvili jsme se, že Dwořka dojede domu vyměnit moto za auto a přijede na jedno do Marca. Takže jsme si pak dali nějaký to pívo, najedli jsme se a spokojeně jsme šli domu.Fotky jsou zde. Zasejc na 30 dní, heslo už je snad zažitý :-) .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama