Pasečná - 4.6.2010

6. června 2010 v 13:30 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
Taky vám cíl naší cesty nic neříká?
Datum: 4.6.2010
Sestava: Dwořka, Vacour, Šošon
Počasí: jasno, teplo, chvilkama pod ošklivým mrakem
Délka vejetu: 220 kmV pátek se mi ozval Dwořka, jestli už konečně někam vyrazíme. Pauza vynucená ošklivým počasím udělala svoje a tak jsem souhlasil. Škojdík nemohl jet, jelikož se učil a Peťan chlastal na dokopný. Z práce jsem vyrazil o něco dřív, abych mohl okolo půl 3. již stepovt u garáže, a připravovat se na vyjížďku. Dwořka již vzorně čekal u vjezdu, a tak jsme chvilinku počkali na Šošona a vyrazili jsme na benzinku doplnit vzduch do pneu. Samozřejmě jsem si v garáži nechal papíry a tak jsem se pro ně musel vrátit. Pak už ale proběhlo všechno tak jak mělo a my jsme si razili cestu tradiční páteční zácpou. Domluvili jsme se, že vyrazíme někam směr Lipno.  A tak jsme odbočili směr Kaplice a dál na Vyšší Brod, kde jsme dali první pauzu na benzince.

pasecna_01
pasecna_02
Rozhodli jsme se, že pojedem po tom pro nás vzdálenějším břehu Lipna a vokouknem to tam. Eště před tím jsme se ale stavěli v Loučovicích na svačinku. Další zastávka byla na u převozu. Chvilku jsme si pohrávali s myšlenkou, že se necháme převézt, ale nakonec jsme se na to vyprdli a pokračovali dál po svých. Jeli jsme dál a dál směrem od hráze, až najednou silnice přestala bejt pěkná a přešla spíše do takový lesní silnice. Nebylo to ale nic hroznýho a tak jsme neohroženě pokračovali dál. Jenže ouha. Cesta neměla konce a jelikož jsme dojeli k jedné odlehlé křižovatce, kde se tyčila značka, na které byla šipka doleva s nápisem "Guglwald (A)", tak jsme raději zastavili a museli jsme promyslet naše další kroky. Šošon vytasil z jeho brašny mapu a už jsme koukali, kde to teda vlastně jsme. A právě tady jsme zjistili, že jsme dorazili do obce Pasečná.

pasecna_03
  Během študování mapy zbyl čas i na nějakou tu volovinku a tak jsem si půjčil Šošonovo helmu :-).

pasecna_04
Zjistili jsme, že musíme jet doprava, páč ta cedule nekecala a fakt jsme byli kousek od hranic s Rakouskem. Jenže pohled tímto směrem nebyl nic moc. Nějakej kravín a prašná cesta bůhví kam. Dwořka to šel jen tak narychlo vokouknout a ujistil nás, že tam za zatáčkou cesta pokračuje, a že tudy teda pojedem. No a tak jsme se vydali za Dwořkou. Asi tak dvacet sekund na to, jsme ale věděli, že to nebylo dobrý rozhodnutí. Naše silnice totiž volně přešla z "lesní silnice" na "polní cesta" složená převážně z kamení.

pasecna_05

No ale my jsme věřili mapě a v cestě pokračovali. Alespoň se bylo na co koukat - před námi se totiž rozlehle malebná česko-rakouská krajina.

pasecna_06
Po téhle cestě jsme ujeli cca 2-3 km a pak si Dwořka řek, že to bude asi lepší otočit a vrátit se tam od kud jsme přijeli. Takže naše dobrodružství s kamenitou cestou se opakovalo a po stejné trase jako jsme obec Pasečná objevili, jsme jí taky opustili. Cestou zpátky k lipenské přehradě měl Šošon docela štígro. Jeden zajíc se totiž rozhodl, že zrovna teď musí přeběhnout přes silnici. A jak se rozhodl, tak taky udělal a prosvištěl si to pár metrů před kolama Šošonovo Dragstara. Dohodli jsme se, že zpátky pojedem přes Prachatice, takže jsme to vzali přes hráz a dál směr Frymburk, kde jsme si dali pauzu na benzince.

pasecna_07
pasecna_08
Cesta na Prachatice ubíhala, po zkušnosti z kamenité cesty, kde jsme se museli ploužit dvacítkou, jako voda. Dali jsme ještě jednu pauzičku na autobusový zastávce kdesi u Volar. No a pak už jen cesta domu, která byla supr - silnice pěkná, volná takže (aspoň teda já) jsme si pěkně sjeli. Po příjezdu do Budějc jsme se rozloučili a hurá domu.


pasecna_mapa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama