Zlatá Koruna - 18.9.2010

19. září 2010 v 20:24 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
Navštívili jsme se náš první motosraz...Datum: 18.9.2010
Sestava: Dwořka, Vacour
Počasí: polojasno, sem tam zataženo
Délka vejetu: cca 220 km
Jednoho dne mi v práci prišel mail od kolegy Jirky. Byla to pozvánka na motosraz ve Zlaté Koruně. Když jsem o tom říkal zbytku gangu, přivalily se na mě z obou stran negativní odpovědi. Petřev prej de na svatbu a Dwořka do práce. No a aby toho nebylo málo, tak mě Škojd též poslal k šípku. No co se dalo dělat. Už jsem byl smířen s tím, že se pojedu na sraz podívat sám, ale den před akcí jsem zkusil jěště jednou Dwořku, jestli teda de do práce, nebo na moto. Naštěstí alespoň on zachránil náš gang a pracování si rozmyslel - tudíž jsme jeli ve dvou.
Sraz byl okolo poledního na benzínce v Lajtnovicích. Sešlo se nás tam asi 8 motorek-já s Dwořkou a zbytek jenž přijel s Jirkou. Vydali jsme se tedy přes Homole a Holubov do místa konání srazu - do Zlaté Koruny.
Dá se říct, že jsme dojeli mezi prvními. Stačili jsme akorát ustájit oře, obejít stroje účastníků, kteří přijeli již před námi a začalo se nám to tam scházet ve velkém.


zlata_koruna_01
zlata_koruna_02
zlata_koruna_03
zlata_koruna_04
zlata_koruna_05
zlata_koruna_06
zlata_koruna_07
Po chvilce rozjímání, prohlížení všech možných strojů, pití polopiva proloženým párkem, se rozhodlo, že se vyjede na společnou vyjížďku.  My jsme se domluvili, že nepojedem v hlavním pelotonu s dalšíma 34 183 648 218 motorkama, ale že se vydáme vlastní cestou. Bylo nás pět, já, Dwořka, kolega Jirka s drahou polovičkou a jejich BMW GS 1150, Jirkovo kamarád Michal s jeho drahou polovičkou a jejich Varaderem a kolega Pavel se svým GSX-eRem. Rozhodli jsme se v klidu počkat až všichni odjedou a pak teprv v klidu vyrazit. Sledovali jsme tedy, jak odjíždí několik desítek motorek na vyjížďku... (na videu je jen odjezd hlavní skupinky- ty menší vyjížděli přímo ze hřiště rovnou na stanovenou trasu)


Po odjezdu všech jsme tedy konečně taky nasedli na moto a vydali jsme se směr Lipno. Přesněji řečeno ze Z.K.  směr Krumlov a za ním jsme odbočili z hlavní směr Chvalšiny. Cesta jak stvořená pro vyjížďku na motorce. Samý zatáčky, hezká příroda a i docela hezký počasí. Kolegové, se kterýma jsme se na tuto pouť vydali, sice zatáčky řezali krapítko ostřejc než my, ale i tak jsme se jich dokázali udržet. Pokračovali jsme směr Ktiš - Zbytiny - Blažejovice, kde jsme odbočíli směrem na Volary. Domluvili jsme se, že se stavíme někde v Horní Planý na kafíčko. Tak se taky stalo a my jsme se posilnili polopivem a taky česnečkou, která česnek neviděla ani jak leží ve spíži v regálu. Když padla řeč na směr další cesty, Dwořka navrhl, že se juknem do FreeShopu ve Studánkách. Návrh byl odsouhlasen, a tak jsme zaplatili a vydali jsme se na další cestu. Dwořka tímto rozhodnutím poněkud zavařil kolegům, jenž s sebou měli své drahé polovičky. Oni totiž o vyjímečnosti tohoto obchodu nevěděli a tudíž se začalo řešit jestli ježíšek bude mít dost peněz na tu či onu voňafku. Po nakoupení něčeho na zub (čokolády - pro chlast se tam prej Dwořka bude muset vydat s autem) a vyfocení našeho společenstva...

zlata_koruna_08

....jsme se rozhodli, že pomalu naše světlomety natočíme tak, aby svítili směrem na ČB. Jelikož jsme nechtěli ject po rovince přes Kaplici, rozhodli jsme se to vzít kolem řeky, tedy přes Rožmberk, kde je silnice mnohem klikatější, tedy i zábavnější. Tady už jsme ale kolegovi Jirkovi nestačili a tak jsme se sešli až u semaforu, který byl kousek před Větřní. Ve Větřní jsme si vystáli další semafor (oba dva semafory tam byly z důvodu opravy pozemní komunikace) a pak už hurá přes Krumlov domu do Budějc.

zlata_koruna_mapaTímto doufám, že to nebyl náš poslední letošní výlet a samozřejmě ani poslední setkání s jinýma motorkářema. Vyjížďka byla opravdu parádní...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dwořka Dwořka | 14. října 2010 v 11:22 | Reagovat

Všechny články,který nemusím psát já jsou mooc pěkný :-)

2 Vacour Vacour | 14. října 2010 v 15:43 | Reagovat

no...to od tebe ale zni dost osklive. takze se ti libi jen proto, pac je nemusis psat? :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama