Antýgl – 10.10.2010

21. října 2010 v 19:52 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
Není nad pěknej podzimní vejlet...
Datum: 10.10.2010
Sestava: Dwořka, Vacour (už celkem tradiční vejletová sestava)
Počasí: jasno ,cca 15°C
Délka vejetu: cca 320 km

Počasí nám tenhle víkend dalo jasnou zprávu. Chcete-li někam tuhle sezónu ještě jet, tak jeďte teď. Volání jsme vyslyšeli a v sobotu jsme se vydali do Písku kouknout po nějaký budně pro Dwořku a já se jel kouknout co tam maj za helmy. Dwořka nakonec vybral a jelikož mu už nebyla zima, vydali jsme se domu trochu celší cestou přes Týn nad Vltavou. Trochu jsme se pokochali u Temelína a domu.

antygl_01

Šlo o malý vejletík. Ale když jsme viděli to počasí, tak jsme se domluvili, že v neděli vyrazíme trošku dál. No a právě tenhle nedělní velet si zaslouží svůj článek v naší kronice.

Ráno jsem se probudil do chladného dne a přes mlhu nebylo z okna vidět na panelák naproti. Psal jsem tedy Dwořkovi, že to necháme na odpoledne, nebo až se trochu vylepší počasí. On na to že u něj je hezky, takže jsme udělali takej malej kompromis a domluvili jsme se, že okolo 11. budu u něj. Tak se taky stalo a tak jsme řádně nabalení vyrazili směr Vimperk. Na sluníčku bylo docela dobře, ale při průjezdu lesíkama bylo znát, že teplota poklesla. Ale tak nějak se to dalo a tak jsme zdárně dorazili na parkoviště ve Vimperku. Tam Dvořka zahodil rukavice a okamžitě začal ohrabávat Sašovi jeho motor. Když mu prsty roztály, tak se začal prohrabávat svým tankvakem, z něhož po sléze vytasil lyžařský rukavice, které nahradili jeho stávající motorukavice. Já jsem si v klídku zase zapnul vyhřívaný rukojeti a jeli jsme dál. Dle mojí DžíPíEs jsme se měli vydat směr Kvilda a dá pak Modrava. Kousek za Modravou jsme zastavili u řeky Vydry, kde jsme si chvilku odpočali a udělali taky nějakej ten snímek.

antygl_02
antygl_03
antygl_04
antygl_05
antygl_06

Chtěli jsme si alespoň z části prohlídnou stezku okolo Vydry, ale jediné parkoviště, které se v okolí nachází, bylo samo placené. Šest pětek za stroj. Jelikož náš vztah k placeným parkovištím není moc pozitivní, tak jsme se na to vyprdli a jeli jsme kousek dál. Vyjeli jsme na kopec a tam bylo další parkoviště a konečně taky zadáčo. Opět jsme zastavili, ale jelikož to bylo k Vydře cca třičtvrtě kiláku, tak jsme se na to už vyprdli a jen si chvilku oddáchli. Na reklamu moc nedávám, ale když jsme z Dvořkou viděli místní ceduli, jenž nás vábila svou denní nabídkou pokrmů v hotelu Antýgl, nemohli jsme se tam nevydat. Náš další cíl byl tedy jasný.

antygl_07

Dvořkovi padnuly do voka ovocný knedle a já jsem se zase zadíval do kachničky se zelím a knedlíkem.

antygl_08

Po zkonzumování jsme se chtěli vydat dál jenže nás spíš lákalo se natáhnout někam na louku a chvilku spočinout. Nakonec jsme se ale rozkoukali a vydali dál. Když jsme opouštěli restauraci, nastala ještě úsměvná situace okolo mrtvého/živého bobra. Dejme tomu, že jsem nepoznal plyšového bobra od živého (na mou obranu - byl jsem nějakejch 5 metrů od něj). No ale vydali jsme se dál…cílem nyní byla Železná Ruda. Tam jsme se zajeli kouknout na sjezdovku Špičák.
Chvilku jsme se tam zastavili a jen tak se kochali.

antygl_09
antygl_10

Domluvili jsme se, že už tak nějak vyrazíme domu. Dohodli jsme se na trase vedoucí přes Klatovy - Strakonice - Vodňany. Cestou jsme se ještě párkrát zastavili na krátký pauzičky na benzince...

antygl_11
antygl_12
... a taky na zastávce...

antygl_13
antygl_14

...při kterých jsme se shodli, že Šumava je na projížďky na moto supr…obzvláště pak na podzim.

antygl_mapa
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dwořka Dwořka | 26. října 2010 v 10:44 | Reagovat

Bych zas někam vyrazil :-)

2 Vacour Vacour | 26. října 2010 v 16:27 | Reagovat

Já též...koukám jak teď bude to volno, tak má bejt hezky...tak se nějak snad domluvíme ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama