Plzeň – 24.4.2011

26. dubna 2011 v 21:52 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
Když cíl je grilování…

Datum: 24.4.2011
Sestava: Dwořka, PiŠta, Škojd, Vacour
Počasí: jasno ,cca 20°C
Délka vejetu: cca 380 km


Prodloužený velikonoční víkend si o to uplně řikal. Takovýho volna, takovýho počasí a nevyužít to k vejletu? Přeci nejsme barbaři…teda většina z nás. Domluvili jsme se den předem, že vyrazíme směr Karlovy Vary - sraz byl v 10.00 u benzinky u Globusu. Večer, když jsme s Dvořkou ještě ladili detaily, tak mi říká, že pojede i Petřev. Ráno jsme se sešli u benzinky, ale byli jsme jen 4. Péťa se totiž zasejc vožral a v 5 ráno psal Dvořkovi SMS, že není zcela v pořádku, a že nemůže řídit. Nu co…naše čekání na velet, kterého se zúčastní všichni členové gangu, tedy dále pokračuje.


Vyrazili jsme tedy směr Písek, ale už v Protivíně nás čekala první pauzička.


Po doplnění nějakých sil, jsme se vydali dále v naší cestě směr Písek, za kterým jsme odbočili na Strakonice a dál pak směr Blatná a Plzeň. Po cestě do Plzně jsme se eště dvakrát zastavili na pauzičku. Dvakrát, páč první zastávka na parkovišti u hlavní nebyla moc přizpůsobené holčičímu čůrání…


…a tak jsme museli zastavit ještě o chvilku později u benzínky, kde to již bylo OK.Cesta do Plzně tedy mohla nerušeně pokračovat. Problémy nastaly až v samotné Plzni. Teprv až po dosažení tohoto města jsme si uvědomili, že v něm jezdí šaliny - a to je vopruz. Nervózně jsme se prodrali až někam k hlavnímu nádraží, kde to teprv byla sranda. Když to Dvořka viděl, tak na mě hned začal křičet ať jedu první radši já. Na křižovatce, na které jsme potřebovali zatočit doleva, jme museli nejdříve zdolat asi desatero kolejí a pak teprv zatočit. Celou dobu jsme se modlili, aby nám do cesty nechtěla vject nějaká ta šalina. Naštěstí jsme se vymotali z centra a hurá směr Karlovy Vary. Potřebovali jsme někde po cestě nakoupit a tak zkušený Škojd, který jezdí kousek od KV k babičce povídá, že na konci Plzně pojedem okolo Globusu. Takže hurá směr Globus. A jak Škojdík řekl, tak to taky bylo. Zaparkovali jsme na parkovišti, svlíkli jsme se z motohadrů, kterými jsme naplnily 2 nákupní košíky a hurá na nákupy.


V Globusu jsme zamířili přímo k úseku maso/uzeniny, poohlídnout se po nějakym tom stejčku a párečku. Se škojdíčkem jsme si dali kuřecí, 2 holandský párky a jako dezert hermelín. Dwořka s PiŠtou nakoupili buřty a hermelínek a už jsme si to šinuli hledat polopiva. Samozřejmě jsme ještě vyžrali ochutnávky párků a salámů. Když jsme pak vylezli ven a nastrkali nákup do tankvaků, pracně jsme se zasejc oblíkli a hurá vstříc dalším dobrdružstvím. Nakonec jsme si vyhlídli místečko u obce Číhaná (cca 25km za Plzní) - pěkné loukopole poblíž lesíka. Zakempili jsme se tam a začali jsme rozdělávat gril.


PiŠta zabodovala s nápadem zapálit nejdřív ňáký větvičky, na kterých upečeme buřty a párky a pak až roztopit uhlíky. Tak se taky stalo no a my jsme se pěkně vykydnutý váleli okolo a grilovali...

U jídla jsme se pěkně zapotili, tudíž jsme museli podstoupit chladící procedůry.No a pak už jsme se jenom zbalili a jelikož už bylo asi půl 4., tak jsme vyrzili k domovu. Rozhodli jsme se to vzít trochu jinou cestou, takže jsme se vydali směr Stříbro - Horšovský Týn, kde jsme si udělali krátkou pauzu.
Právě ujetý úsek byl celkem vopruz - silnice nic moc a v jedný zatáčce jsem se nechal překvapit od písku na silnici. Stačil jsem mopeda narovnat a pomalu dobrzdit - sice jsem to vzal trošku po trávě, ale ležet na zemi vedle toho štěrku mi přijde jako horší alternativa. Při zastávce v Horšovském Týnu, jsme si pečlivě naštudovali kudy dál - zapamatoval jsem si asi 3 města/vesnice skrz které by jsme měli projíždět a hurá dál směr domov. Dávali jsme si to směrem na Domažlice - Kdyně - Klatovy, kde jsme uskutečnili další pauzu na místní benzince.Po dotankování a odpočinutí (u mě doprovázeno alergickou reakcí na čerstvě posekanou trávu) jsme se vydali na další štaci směr Strakonice - Vodňany. Před obcí Sedlec pak proběhla poslední pauza vynucená bolavými zády a zadky a pak už jen cesta domu do garáže.

Mapa cesty zde:Veškerá dokumentace zde (moje + Dvořkovo fotky - 224mb):


Heslo snad připomínat nemusím...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dwořka Dwořka | 26. dubna 2011 v 23:03 | Reagovat

moc pěkný,možná sme měli říct taky tomu šošonovi,aby jel snáma. :-)

2 Vacour Vacour | 27. dubna 2011 v 7:26 | Reagovat

Hm...ja ja nej ale namem cislo, takze to je tvoje prace... ;-)

3 Dwořka Dwořka | 28. dubna 2011 v 10:56 | Reagovat

já ti ho klidně dám :-D , ale přiště mu zavolám-na ty jezera v rajchu (A) 8-)

4 Vacour Vacour | 28. dubna 2011 v 11:22 | Reagovat

Tak jezera v rajchu bych videl nekdy na to volno co bude zacatkem cervence. Tak to snad nebude priste (snad do ty doby nekam pojedem ne?) A to cislo muzes napsat napr. do pokecu...

5 Šošon Šošon | 30. dubna 2011 v 23:12 | Reagovat

Tož pěkný výlet! Na jezera bych se mrknul, ale ne do rajchu, páč stále nemám koupenou tu zadní gumu 8-O Ale ozvěte se když někam povalíte. Jinak 7.5. je nějakej srazík ve Zlatý Koruně a 24.6. je Křivonoska.

6 Šošon Šošon | 30. dubna 2011 v 23:18 | Reagovat

Jo a ještě 20.-22.května motosraz v kempu Němětice

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama