Suchdol nad Lužnicí 10.7.2011

16. července 2011 v 9:33 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
Vejlet s cílem koupačky na pískárnách…

Datum: 10.7.2011
Sestava: Dwořka, Vacour, Peťa
Počasí: skorojasno, později jasno ,cca 28°C
Délka vejetu: cca 185 km


Velet, kterej jsem málam prospal. Dwořka totiž organizuje odjezd před 9.hodinou ráno a to jsem ještě měl noc. Nakonec jsem se uráčil vzbudit a v 10 jsme se domluvili, že sraz je v 11 u Globusu. Škojdíkovi se zdálo na motorku moc pod mrakem, a tak šla raději domu. Já jsem ale nelenil, zbalil plavky a pantoflíčky, hodil jsem je do kufru a hurá do Globusu. Samo, že jsem to nestih a mám to za šest kaček.


Domluvili jsme se, že to vemem nějak přes Rakousko - přeci jsme se chtěli taky trochu project. Vyrazili jsme tedy směr Dolní Dvořiště a dál pak Freistadt. Na nám už známém odpočívadle pár metrů před Freistadtem jsme dali první pauzu, při které jsme zkoumali mapu a domlouvali další směr naší cesty.Domluvili jsme se, že vyrazíme směr Karlstift - Weitra - Gmünd. Po cestě jsme si užili pěkný táhlý sjezd z kopce, který byl plný zatáček. Taky jsme se samo zastavili i na krátký odpočinek u místní zastávky. Zastavili jsme si tam pěkně pod stromem a vykydli jsme se tam na zem. No prostě jsme si užívali slunného dne.

Z lenošení nás ale vytrhl hladík. Tudíž jsme se zasejc oblíkli a vyrazili jsme směr ČR. Přes hraniční přejezd Gmünd-České Velenice jsme vyrazili směr Halámky a dál už Suchdol nad Lužnicí. Tam jsme ale nedojeli, páč nám cestu zkřížila Pizzerie v obci Tušť.Po naplnění našich útrob jsme tedy konečně dorazili k pískárnám. U bočního "vjezdu" do pískáren nás ale nejprve čekalo překvapení v podobě nově postavené brány, která nám zamezovala vjezd na louku, kde se dřív parkovalo. Museli jsme se tedy spokojit s lučním parkovištěm u hlavní silnice směrem na Třeboň, ze kterého je to k vodě podstatně dál. Nu co…zaparkovali jsme, já se hned u motorky převlík do plavek a pantoflíčků, motohadry jsem zamknul do kufru a hurá k vodě.Po úvodním ochlazení jsme zase začali vymejšlet kraviny - to ostatně lépe ukážou tyto videa.

Po vyblbnutí, vykoupání, vyhrabání trojsměrného podjezdu do písku (ešte dnes, skoro po tejdnu, mě z toho hrabání bolí pod nehtama) a osvěžení od vedra, které začalo panovat, jsme se zase začali pomalu převlíkat......přesouvat k motorkám, které na nás díkybohu na lučním parkovišti počkali...


...a pomalu jsme se rozjeli směr domov. Cesta vedla standardně přes Majdalenu a Třeboň.


Mapa vejletu zde:


Fotky ke stažení zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama