První vejlet 25.2.2012

26. února 2012 v 13:57 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
A je to tu zase...a rovnou ve velkým :-)Datum: 25.2.2012
Sestava: Vacour, Dwořka
Počasí: téměř jasno ,cca 10°C
Délka vejetu: cca 125 km


Tak Vás tu opět po dlouhé době vítám. Píše se rok 2012, únor abych byl přesnější. Počasí se konečně umoudřilo a během 14 dní se oteplilo asi o 30°. No a jelikož se konečně ukázalo sluníčko, tak bylo třeba zapojit baterky, napumpovat karburátory benzinem, poprvé otočit s klíčkem a nervózně čekat, co se stane. Dwořka při prvním pokusu vybil baterku, ale po nabití se druhej pokus vydařil. Já jsem nastertoval vcelku v pohodě a po chvilce se tak už valil čmoud z obou vejfuků mojeho IksJéčka. Dvořka volá Péťaovi jestli jede s náma. Ten ale zjistil, že už asi půl roku nemá technickou, takže s námi nejel. Chyba...

Dvořka se na mě přišel kouknout už do garáže. Když zjistil, že sem to nastartoval, odjel do Homol pro Sašu a že se tam prej sejdem. Tak se taky stalo.


První kilometry směřovali k benzínce na Včelný, kde jsme doplnili pohonné hmoty a tlak v pneumatikách. Dohodli jsme se, že se pojedem podívat na chajdu Dvořkovo bráchy. Aby jsme nejeli jen po hlavní, vzali jsme to trasou Římov-Borovany-Trhové Sviny a pak už Dobrkovská Lhotka. Poslední kilometry před cílem byly, díky štěrku na silnici, trošku adrenalinové. U chajdy jsme si udělali pauzičku, která se ale po chvilce zvrhla k vymejšlení kujovin. Na poli byl ještě zbytek sněhu, tak sem si řekl, že kdybych si do něj lehl, mohla by to být dobrá fotka. Nápad se postupně rozvíjel až do těchto rozměrů:
Po vyhrabání motorek z pole a krátkém odpočinku jsme se domluvili, že je třeba něco sníst a vypít. Vydali jsme se tedy směr Kaplice-nádraží a pak Český Krumlov, kde jsme zastavili u benzinky Bobínovo mámy. Dvořka nám našel VIP parkovací fleky asi 2m od vchodu. Po doplnění energie jsme začali řešit co dál, domu se nám eště nechtělo, a když bylo tak hezky, bylo třeba toho pořádně využít. Rozhodli jsme se vyrazit směr Kromlov s tím, že se uvidí co pak. V Krumlově se Dvořka chopil iniciativy a dovedl nás nahoru k Zámecké zahradě. Tam jsme zastavili a Dvořka fascinovaně hleděl na kopec po levé ruce.


Byly tam vyjeté koleje od auta a to Dvořku dovedlo k myšlence, že nahoře je asi dobrej "šuknplac". Tak jsme tam oba tak koukali až najednou padla zlomová otázka dne : "Jedem?" Dvořka si vzal asi 3 sekundy na rozmyšlenou, no ale pak už Sašova převodovka pod náporem Dvořkovo nohy cvakla a bylo vymalováno. Jeli jsme. Když jsem Dvořku viděl, jak jede po tom poli a snaží se udržet v sedle (proč? stačí se podívat na video výše v tomhle článku - Dvořkovi to strašně klouzalo), tak jsem měl co dělat udržet moč, ale brečíc smíchy jsem jel hned za ním. Kupodivu se nám to bez větších potíží podařilo. Když jsme dorazili až k lesíku, zastavili jsme, postavili jsme motorky na stojany a já sem si konečně utřel slzy, tak jsem konečně viděl co jsme zase udělali za kujovinu. "Sakra, podívej se kde sme ! ! !".
Byl tam pěkný výhled...


Po krátká pauze jsme se zase oblíkli a začali vymejšlet jak se dostat dolů, aniž by jsme se rozšvihali. Já jsme měl celkem na mále, páč sem si řekl, že je to v pohodě a lehce jsem to pustil - no a náhle mi fuoknul z boku vítr a měl jsem co dělat, abych neměl helmu od bahna. Nakonec jsem to díkybohu ustál a tak jsme se dole ve zdraví zase sešli. Motorky byly zasraný jak jetel, tudíž jsme se domluvili, že jedem už radši zpátky k domovům, a že to vemem přes myčku u Tigra na Strakonický. Tam jsme postavili motorky pěkně za sebe a ve vapce jsme to za 10,- pěkně umyli od největšího bordelu. Motorky jme pak dotlačili na parkoviště u Mekáče, kde jsme si dali první letošní zmrzku.Mapa vejletu:


Fotky zde , ale vydrží tam jen 14 dní.


Tímto prohlašuji novou sezónu za zahájenou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | 26. února 2012 v 14:07 | Reagovat

Teda to ste meli docela dlouhej vejlet...doufam, ze ste neumrzli. A koukam, ze ste i prebytecnou paru upustili :-) Btw Míro, na tý tvojí poslední fotce ti to fakt sekne :-D

2 Vacour Vacour | 26. února 2012 v 14:13 | Reagovat

Já vim...Dvořkovi se líbilo moje číro. Když si stáhneš fotky je tam eště detailní fotka :-) Helma mi to nějak přeležela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama