Preview: Velkej velet 5.-8.7.2012

14. května 2012 v 19:27 | Vacour |  Ostatní...

Tak už by to chtělo někam se taky podívat ne?


Zdravím všechny ve spolek. Letos jsme toho zatím moc nenajezdili, takže doufám, že v létě si to vynahradíme. Pár let zpátky se zrodil nápad vyrazit k našemu jižnímu sousedovi vomrknout jezera na samém úpatí velkých Alp. Minulej rok, jsme se tam s Dwořkou dokonce dojeli na votočku mrknout. A myslím, že můžu mluvit za nás za oba, že by jsme se tam rádi podívali na dýl, než na pár minut.


Nápadů tu už bylo dost, ale nikdy jsme toho moc nezrealizovali. Z vejletů popsaných v pár let starém článku Sezona preview jsme byli akorát tak chlastat u Mičulky. To by nám šlo, to jo. Tudíž jsem se rozhodl, cca 2 měsíce před předpokládaným termínem odjezdu, napsat tenhle článek a trochu něco poorganizovat, abychom se v našem již čtvrtém roce v sedle, konečně někam podívali.
Idea je následující: v červenci jsou díky státním svátkům 4 dni volna v kuse (čtvrtek 5.7. - neděle 8.8). Tudíž bych to viděl na alespoň třídenní vejlet, při kterém by jsme navštívili okolí Attersee, přilehlých jezer a okolí. Chcete-li to trochu detailněji, viděl bych to nasledujícně:

1.den : příjezd, ubytování v jednom z mnoha kempů, koupačka, pivíčko (cca 180km)
2.den: vomrknutí okolí jezer a nejvýše položené přehrady v evropě Kölnbreinspeicher ležící ve výšce 1902m.n.m. (Malta) a ňáký to kocháníčko vokolo, příjezd zpět do kempu, koupačka, pivíčko ( cca 450km)
3.den: poklidné zbalení věcí, odjezd domu (cca 180 km)

Info a odkazy na výše popsané místa:
-kemp - cena za osobu na noc cca 6,5€ , cena za motorku ze stanem cca 4,5€

Ti otrlejší se zde můžou pokochat z vyhlídky, která je zavěšená z druhé strany přehrady. Otrlejší říkám proto, páč podlaha této vyhlídky je ze skla a z mříží, tudíž je vidět ta ďoura, nad kterou se stojí :-) (viz. toto video) .

-celková předpokládaná trasa - jak je vidno, celkem by jsme za 3 dny měli najet cca 800km, což si myslim není nemožné a naše prdele (u drahých poloviček samozřejmě zadečky) by to mohli pobrat. Spaní by asi proběhlo pod stanem-podle toho, kolik by nás jelo, tak by jsme rozhodli kolik je potřeba stanů.

Bylo by fajn rozvášnit ňákou diskuzi - jestli se vám chce, jestli budeme mít všichni ty dny čas atd. Já osobně bych se tam moc rád podíval...podle fotek to tam stojí za to. Prosím o vyjádření se do komentářů...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Škojd Škojd | 15. května 2012 v 12:27 | Reagovat

zlatuš...pěkne si nám to vymyslel...šikovný si...já bych byla pro..tenhle výlet vypadá dobře..ale ještě nevím, jak na tom budu s prací a jestli dostanu volno....snad jo, páč tohle bych si nechtěla nechat ujít...

2 Petr Petr | 15. května 2012 v 22:56 | Reagovat

Já už mam technickou, takže jsem pro ...

3 Vacour Vacour | 16. května 2012 v 16:38 | Reagovat

supr. tudiz 5.-7.7.? nic si teda neplanujte...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama