Znojmo 5.5.2012

6. května 2012 v 12:07 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
Jihočeským pohraničím až k tomu jihomoravskému...Datum: 5.5.2012
Sestava: Vacour, Dwořka
Počasí: téměř jasno, později velice zamračeno
Délka vejetu: cca 295 km


Dnešní vejlet vznikl tak jako drtivá většina našich vejletů - Dwořka v 9 volá, že v 10 vyjíždíme, ale že neví kam. Inu po 10. hodině jsme se i tak sešli u gráží. Petr je v Brně, Škojd u babičky a PiŠta taky není přítomna. Domluvili jsme se, že vyrazíme směr Brno a že uvidíme co z toho vznikne. Jen tak mimo řečí se Dwořka zmínil o námi oblíbeným grilu na jedno použití, ukrytém v útrobách jeho tankvaku. První zastávka tedy byla v Třeboni v Penny. Tam jsme s hrůzou zjistili, že nemaj skoro vůbec nic. Ani hořčici. Koupili jsme si tedy něco k pití a Dwořkou milované bílé klobky + normální klobky a hurá směr Brno.VE starý Hlíně jsme odbočli z hlavní a pokračovali jsme po okreskách, který ovšem byly v dobrém stavu. V obci Stříbřec jsme si udělali další pauzu a konečně jsme se domlouvali na nějakém konkrétnějším cíli. Domluvili jsme se, že to vemem podél hranic až do Vranova nad Dyjí, kde byl Dwořka s Peťou a PiŠtou na konci minulého léta na vejletu v chatkách. Nastavil jsem si tedy pro jistotu navigaci...


... a hurá dál. V dalším zátahu jsme dojeli do Slavonic.


Tam jsme zase na chvilku odfrkli. Okolo Slavonic jsou luxusně klikatý cestičky, který jsme si náramně užívali. Když k tomu přičteme i to, že jsme až na pár vyjímek nepotkali vůbec žádnýho jinýho motoristu, tak nám musí vyjít jednoznačný výsledek. Silnice patřila nám. Opravdu supr svezeníčko. Okolo obce Písečné nám to ale bohužel trochu kazil písek spolu s jeho kamarádem štěrkem, kteří se vopalovali na silnici. Ale i tak šlo o jedno z nejlepších svezení, které jsem zatim zažil. Cesta, která byla díky svému umístění v pohraničí lemovaná bunkrama z dob válečných, nám rychle utíkala pod kolama. Tudíž jsme během chvilky dorazili až do Vranova n. Dyjí. S úmyslem si někde u přehrady ugrilovat, jsme se vydali směrem k vodě. Ale ouha. Zastavil nás náš všudepřítomný nepřítel - placený parkoviště. A zde to byl opravdu extrém 30,- na hodinu za každou motorku, nebo 100,- na celej den.To by mě zajímalo, co tam maj tak hezkýho, že chtěj takový prachy jen za zaparkování.Dvořka tedy vzal náš osud do jeho rukou a že prej nám najde dobrej flek. A jak řekl, tak taky konal. Objeli jsme celej Vranov, chvilku jsme někam jeli a najednou - Znojmo. Nemůžu říct, že mě to překvapilo. Dvořka se v hledání druhýho břehu Vranovské nádrže seknul asi o 20 km. Okomentoval to slovy: " Asi sem někde blbě zahnul.".


No co. Když už jsme tam byli, tak jsme jim tm aspoň ukázali, že je svojí návštěvou poctili Kreténi a Mrtvý Hlavy.Domluvili jsme se. že pojedem zpátky směr Vranov a konečně najdem nějakej flek vhodnej ke grilování. Projeli jsme Lančov a Bítov, ale všude kde jsme se dostali na dohled k vodě, byli chaty a spousta lidí. A tak jsme dojeli až za Vysočany, kde nám padla do oka odbočka někam mezi pole. No a uprostřed jednoho takovýho pole, byla i taková malá polní oáza. To bylo naše místo.
Při grilování jsme dostali od PiŠty echo, že prej v Budějcích strašně prší. Když jsem se podíval na meteoradar, nemohl jsem jinak, než její slova potvrdit.


Inu vyrazili jsme k domovu s tím, že zmoknem. Díkybohu jsem stačili projet hezkou silnici u Slavonic ještě za sucha, ale u Kláštera už bylo jasný, že za pár minut budem mokrý. Shoval jsem tedy mobil a peněženku do kufru a vyrazili jsme vstříc zkáze. Stačili jsme ujet ještě tak kilometr, a pak už to začalo. Pár kilometrů motohadry odolávali, ale jak jsme se dostali do prostředka bouřky, už na nás moc suchýho nezbylo. Prška to byla opravdu krutá a my jsme v ní museli vydržet cca 60km až do Budějc. V garáži jsem byl rád, že můžu mokrý hadry zahodit a vzít si něco suchýho. Zajímavá tečka za výletem...
Fotky na 14 dní zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 15. května 2012 v 22:53 | Reagovat

Kurde, měli ste doject až do Brna, mohli jsme se ožrat a nezmokli by ste 8-)

2 Vacour Vacour | 16. května 2012 v 16:33 | Reagovat

:-)  me ten dest hral do karet. chvatal jsem na finale FA capu, takze jsem aspon byl rychlejc doma.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama