Lipno 24.7.2013

21. září 2013 v 9:28 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu

Pojedem ještě někdy taky někam jinam?


Datum: 24.7.2013
Sestava: Vojčisko, Vacour, Dwořka, Bohy (Hornet) a Milan (GSXR)
Počasí: hezký, později ale velice deštivý, cca 30°C
Délka vejetu: cca 175 km

Do tohodlevejletu mě zatáhla SMS od Petra, že se jede na moto. Díky stěhování do nového hnízdečka jsem si nebyl jistej, jestli se dokážu utrhnout, ale nakonec jsem se na všechno vyprd a kolem 6. hodiny odpolední jsme se sjeli k Pouzarovi na parkoviště. Bylo nás 5 - k tradičním členům gangu se přidal Milan na GSXeru a ještě Bohy se žlutym Hornetem. Dvořka na mě už přes helmu řval, že pojedem na Netolice a tam to pak nějak projedem a uvidíme. Tak se taky stalo…Dwořka se ujal vedení skupiny a hurá směr Haklák. V poklidném tempu jsme dojeli do Lhenic, kde jsme si na chvilku zabrali místní benzinku s pouhopouhýma dvoumastojanama, u kterých jsme se museli nějak vystřídat. Cesta nás vedla dál směrem na Prachatice a Volary, za kterýma jsme po zatáčkovitém terénu dali pauzičku…Než jsme dojeli na tohle místečko, natočili jsme taky konečně něco Petrovo GoPro kamerou...tady je výsledek:


Jelikož jsme vyjížděli vcelku pozdě, tak na Lipno jsme dorazili již v podvečerních hodinách, přesto se ale našli dva výtečníci, kteří využili další pauzičku v přístavu u Horní Planý ke koupání…
Hned jak se převlíkli do plavek a namířili si to k vodě, tak samozřejmě začalo pokapávat. Díky tomu si samozřejmě sklidili posměšky od zbytku moto-osazenstva.


Jelikož se do vody mocinky těšili, jejich chůze se rychle změnila v běh. Nejvtipnější okamžik nastal, když si Petr v plné rychlosti a už asi tak 2 metry ve vodě uvědomil, že pořád v ruce drží ručník, tudíž ho hodil tak jakoby za sebe v domění, že ručník dopadne na břeh. Nedopadl…Jelikož meteoradar hlásil mrak jak hovado, rozhodli jsme si rychle zbalit těch pár švestek a mazat k domovu. Samozřejmě kucí sklidili druhou vlnu posměšků při utíraní se ručníkem, kterej byl víc mokrej než oni samotný. Nakonec se i mokrej Petr nasoukal do kožený kombinézy a mohli jsme konečně vyrazit. Dohodli jsme se, že to vezmem přes Větřní kolem řeky. Při přestávce v Rožmberku jsme se už jen ujistili, že mrak naše pronásledování nevzdal. Taky jsme na podruhé zapli GoPro kameru. Po vyjetí z Rožmberka to netrvalo dlouho, a pár kilometrů před Větřní nás mrak konečně dohnal a my jsme se museli smířit s pořádným lijákem. Mluvíme tady o takové průtrži, kdy nebylo vidět vůbec nic a nikdo normální by nikam na motorce nejel. No ale my jsme museli domu… Cesta to byla plná strastí, ale naštěstí kousek za Krumlovem déšť přestal a my jsme mohli v klidu dorazit až domu. Ale co vám o tom budu vyprávět - tady je video zachycující cestu z Rožmberka do Větřní i s tím nádherným deštíkem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama