Lipno 7.8.2013

21. září 2013 v 9:39 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu

…nepojedem (odpověď na otázku ze záhlaví minulého článku)


Datum: 7.8.2013
Sestava: Vojčisko, Vacour, Dwořka
Počasí: vcelku hezký…dešti jsme ujeli
Délka vejetu: cca 135 km

Cílem této vyjížďky, bylo navštívit Petrovo rodiče rekreující se v Černý v Pošumaví. Sekundární cíl jsem zařídil já - odvezení kolegy z práce do kempu v Krumlově, od kud má v plánu sjet Vltavu. Sraz byl domluvenej na půl šestý u Dvořky v Homolých. Naše žíznivý mašiny si vyžádali jistou dávku pohonných hmot, tudíž první kilometry patřili cestě na benzínku na Včelný. Následovala ničím zajímavá cesta do Krumlova, kde jsme vyložili Vítka a vyrazili jsme směr Lipno. Trasu jsme zvolili klasicky okolo řeky (Č.K. - Větřní - Rožmberk - Vyšák - Černá) díky novému asfaltu a pěkným zatáčkám. Po dosáhnutí našeho cíle jsme zaparkovali, vysvlíkli se z motohadrů a po vyslechnutí nabídky místních nápojů jsme rychle zamířili do nedaleké hospody pro pololahváče. Zde Petr díky svému důvtipu dokázal natolik zmást počítajícího barmana házením náhodných částek, že se mu podařilo z celkové ceny tří lahváčů ušetřit asi 7 korun :-).

Dostalo se nám pohoštění v podobě obloženého talíře, ale dobrou náladu zakopala do země otázka: "Nebude náhodou pršet?". Pohled na Meteoradar nám odpověděl jasně: "Bude!". Mrak se blížil závratnou rychlostí, tudíž jsme do sebe rychle naházeli zbytky ze studeného talíře a honem rychle oblíkat. Jelikož každej z nás měl v živé paměti nedávnej deštík, kterej nás zastihl jak jinak než cestou z Lipna, tak se několik dalších minut změnilo v úprk před bouřkovým mrakem, při kterým jsme…


... no a na odbočce do Boršova jsme se rozloučili s Dvořkou a my s Petrem jsme pokračovali v nastoleném trendu až do Budějc. Nakonec jsme tedy s velkou porcí štěstí dojeli úplně suchý a v pořádku :-) .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petrolejovič Čjovov Petr Petrolejovič Čjovov | 21. září 2013 v 16:07 | Reagovat

To ale pěkný článek ... tak teď ještě ten druhý a můžem na ty zkurvený Dymokůry :-D

2 Vacour Vacour | 21. září 2013 v 20:18 | Reagovat

ten druhej je tu už taky...jelikož to byl o něco starší vejlet, tak je před tímhle článkem ;-)

3 Mokrá hlava Mokrá hlava | 22. září 2013 v 11:37 | Reagovat

Ajooo ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama