Šumava 8.10.2013

12. října 2013 v 11:18 | Vacour |  Vejlety - Kronika Gangu
Rodí se nová tradice...Datum: 8.10.2013
Sestava: Vacour, Dwořka
Počasí: parádní, ale bohužel již né tak teplé
Délka vejetu: 210km


Několik dní před tímto výletem jsem strávil na různých serverech pro předpovědi počasí - snahou bylo zjistit, kdy nastane onen den D a my se budem (bohužel dost možná letos naposled) vydat na vejlet, který jsme v podobné formě podnikli již v letech 2010 a 2012. Díky tomu se tento výlet jistě řadí mezi naše tradiční záležitosti jako je např. focení s T-Mobie slečnou na Votvíráku, nebo Vánoční jízda.

Každopádně volba padla na úterý 8.10., kdy podle předpovědi mělo býti hezky, teploty se měly držet na díky již pokročilému stádia podzimu luxusních 16°C. Den předem jsme se tedy s Dvořkou domluvili, že vyrazíme okamžitě střelhbytě hned po práci. Vše nakonec vyšlo podle plánu a tak se stalo, že v úterý ve 3hod. odpoledne jsem místo v práci vokouněl u Dvořků v Homolých a čekal až Dvořka nastartuje a my budem moct vyject.

Vyrazili jsme směr Křemže, kde jsme u zapadlé benzínky natankovali Naturálek, a pak už hurá "zadem" na Šumavu. Již při projíždění Brlohem se nám naskytla krásná jihočeská panorámata a my jsme se tak o to víc těšili co přijde dál. Dál přišly Prachatice, kde jsme dali první pauzu. Krom toho, že při parkování Dvořka zapoměl, že nemá kolo a že tenhle stroj se nepohazuje ledabile na zem, se vlastně nic zajímavýho nestalo. Dvořka si naštěstí včas tuto skutečnost uvědomil a Sašu se mu podařilo za doprovodu mého smíchu zachránit z již vcelku nepěkného úhlu a postavit standartně na stojánek. Tuto procedůru si pak Dvořka během vejletu vyzkoušel ještě párkrát, pokaždý, naštěstí pro něj, se stejným výsledkem. Cesta pokračovala směrem Husinec - Vimperk, kde jsme se mimochodem museli popasovat s jedním seniorem v plechovce, kterému nestačil jeden pruh a vytlačoval nás do protisměru, dále pak Stachy a dojeli jsme až k benzínce u Kašperku, kde jsme zastavili a konečně nás taky napadlo udělat pár fotek.

Popojeli jsme ještě pár metrů aby bylo vidět víc na hrad Kašperk a píchly to do strouhy vedle cedule ukazující, že jsme už na Šumavě.


Úsměvná situace samozřejmě nastala při vyjíždění z tohoto parkovacího místa. Já jsem Dvořkovi samozřejmě "džentmensky" pomohl ze škarpy ven, ale ten pak neváhal ani vteřinu, vytáhl telefon, a bavil se natáčením mé snahy o samovysvobození.


Než jsme dojeli obloukem na Kvildu, stačili jsme udělat ještě pár zastávek na zajímavých místech a něco málo si vyfotit...

Na Kvildě jsme pak standartně zastavili u potůčku.Jelikož jsem chvátal do Budějc do kina, rozhodli jsme se pomalu vyrazit směrem k domovu. Poslední šumavská zastáva proběhla na benzínce v Rozvadově...


... a pak už hurá domů. Než jsme dorazili do Budějc, stačili jsme vytvořit pár "nočních" snímků, ze kterých se toho bohužel nedá moc vyčíst, ale aspoň něco.


V homolích jsme se pak rozloučili jak spolu, tak asi už nejspíš i se sezónou...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama