První vyjížďka 2015

22. března 2015 v 14:24
První letošní kilometry + vítání nového člena.Datum: 20.2.2015
Sestava: Vacour, Dwořka, Švagr
Počasí: jasno, místy stále nasněžíno
Délka vejetu: cca 63 km


Jak už je z výše uvedených řádků jasné, načali jsme novou sezónu. Letos to ale není ledajaká první vyjížďka, máme totiž tu čest přivítat do našeho gangu nového člena: Švagra a jeho modrou Bandasku.
Sraz byl domluvenej na náměstíčko v Dubným, odkud jsme vyrazili směr Lhenice. V lesích se pořád držel sníh, takže jsme postupovali opatrným tempem. Po cestě jsme udělali nějaký ty fotečky…

Další focení proběhlo na křižovatce u Smědeče, kde Dvořka zastavil v kopci a "zabezpečil" svoje přesouvátko klasicky stojánkem a začal fotit. Jenže Saša začal couvat, až si jeho vejfuk potykal s mojim předním blatníkem. Výsledek? Dvořka si stěžoval na stříbrnou ťupku na vejfuku, ale můj prasklej blatník ho moc nezajímal. Takže se někteří z nás od srdce zasmáli a mohlo se pokračovat. Další zastávka proběhla těsně potom, co jsme projeli zatáčku, na kterou díky blízkému lesu nesvítí spluníčko a byla tak díky tomu plná sněho a ledu. Krokem jsme to projeli, obvzláště když jsme viděli Dvořku, jak si málem v tom sněhu ustlal. Vše dobře dopadlo a my jsme tedy zastavili aby jsme to náležitě probrali.Aby toho na šedesáti-kilometrovej vejlet nebylo málo, tak chvilku po tom co jsme zase vyrzili na cestu, vidím Švagra zastavovat u kraje cesty - Bandasce se dál nechtělo. Jelikož měla od koupě najeto cca 130km, začali jsme se bát nejhoršího. Nálada klesla k bodu mrazu, teplota vzduchu díky přibližujícímu se večeru skoro taky. Po chvilce bádání Bandaska nastartovala, Dvořka jí náležitě protáhl, aby se trochu propláchly karburátory a jelikož se zdálo všechno v pořádku, pokračovali jsme do Homol. Jenže závada se na Bandasce opakovala a tak Švagr dojížděl se značnýma potížema - ale podařilo se. Jelikož už skoro byla tma, nechali jsme Bandasku v Homolých a jeli jsme domu.

Po pár dnech se Švagr s Dvořkou vrátili na místo činu a snažili se mašinu opravit. Bohužel po rozebrání nádrže a prozkoumání karburátorů a přívodu benzínu se našla závada a potvrdily se nejhorší obavy - Švagr tam neměl benzín. Oprava teda Švagra stála cca 400,- za benzín a několik piv na Větrovce pro mechanika Dvořku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Švagr Švagr | 31. března 2015 v 15:04 | Reagovat

Příště budeme chytřejší... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama